Játékok
A játékok a gyerekkor fontos részét képezik, hiszen nem csak fantasztikus, felejthetetlen élményeket adnak az apróságnak és a szülőknek egyaránt, de nagyban hozzájárulnak a gyermek fejlődéséhez is. Fontos, hogy már egészen kicsi korban dobjátok fel a közös pillanatokat babajátékokkal. Ovis korban már többféle, izgalmas játékkal játszhatnak a gyerekek: megjelennek a játékautók, a készségfejlesztő játékok, az építőjátékok, fajátékok, a logikai és ügyességi játékok. A gyerekek ebben a korban imádják aszerepjátékokat, a játékfigurákat, játékbabákat. Ha pedig az egész családot be akarjátok vonni a közös időtöltésbe legkisebbektől a legidősebbig, szerezz be egy szuper társasjátékot vagy kártyajátékotA játék az egyik legfontosabb és legélvezetesebb tevékenység, amellyel a gyerekek a szabadidejüket eltölthetik. A játékok segítenek a gyerekeknek a világ felfedezésében, az érzelmek kifejezésében, az interakcióban másokkal és az élet alapvető készségeinek kialakításában. A minőségi játékok fejlesztik a gyerekek kreativitását, problémamegoldó képességét, kézügyességét és szociális készségeit. Ezek a játékok lehetnek babajátékok, építőjátékok, fajátékok, interaktív játékok, kártyajátékok, készségfejlesztő játékok, logikai játékok és társasjátékok.
A babajátékok 1 éves kor alatti csecsemőknek készültek. Ezek a játékok általában különböző színű és formájú plüssállatok, fából vagy műanyagból készült játékok, formabedobók, gyűrűtornyok. A babajátékok célja, hogy fejlesszék a csecsemők érzékszerveit, finommotorikus képességeit és ösztönözzék a szem-kéz koordinációt.
Az építőjátékokkal a gyermeked fantáziája szabadon szárnyalhat, hiszen épületeket, járműveket és különböző alkotásokat hozhatnak létre. Az építőjátékok és építőkockák használata fejleszti a térbeli gondolkodást, a kreativitást és a problémamegoldást.
A fajátékok biztonságosabbak, mint műanyag társaik, mivel nem tartalmaznak mérgező anyagokat. A fajátékok tartósabbak és hosszabb ideig használhatók, mint a műanyag játékok, így kevesebb hulladékot termelnek. A fajátékok serkentik a kreativitást, mivel a gyerekek fantáziájukat használva játszhatnak velük.
Az interaktív gyerekjátékok olyan játékok, amelyek interakcióba lépnek a gyerekekkel, és válaszolnak tevékenységeikre. Az elektronikus játékok hangot adhatnak ki, villoghatnak, mozoghatnak. Az interaktív játékok remek oktató játékok is, fejleszthetik a gyerekek kognitív és szociális képességeit, ösztönözhetik a kreativitást és a fantáziát.
A kártyajátékok könnyen megtanulhatók, szórakoztatóak. Fejlesztik a logikai gondolkodást, a memóriát. A kártyajátékok sokfélesége miatt könnyen találhatunk olyan terméket, amelyek akár különböző korosztályok számára, érdeklődési szintnek és képességeknek is megfelelőek. Az kártyajátékokkal a gyerekek megtanulhatják a szabályok betartását, a kooperációt.
A készségfejlesztő gyerekjátékok fejlesztik a gyerekek készségeit: a finom- és durva-motorikát, a szem-kéz koordinációt, a logikus és kreatív gondolkodást, valamint az együttműködési és kommunikációs képességeket. A szórakoztató és interaktív készségfejlesztő játékok a gyerekek örömére.
A logikai gyerekjátékok célja a logikai gondolkodás fejlesztése. A logikai és ügyességi játékok megoldásához a gyerekeknek logikai és kreatív gondolkodásra van szükségük. Nem csak szórakoztatnak, hanem javítják a figyelmet, a problémamegoldó képességet és az elvont gondolkodást. Segítik a gyerekek fejlesztését az olvasásban, a számolásban és az írásban is.
A társasjátékok vidám pillanatokat okozhatnak az egész család számára. A társasjátékok segítenek a gyerekeknek a szociális készségek fejlesztésében, a kommunikációban, az együttműködésben és az érzelmi intelligenciában.
A játékok fejlesztő hatásai
A játékoknak számos fejlesztő hatása van a gyerekekre. Fejleszti a kreativitást, hiszen a játékok lehetővé teszik a gyerekeknek, hogy képzeletbeli világokba repülhessenek el, ötleteljenek és megoldást találjanak problémákra. Fejleszti a térbeli gondolkodást és kézügyessége. Az építőjátékok, a készségfejlesztő és logikai játékok segítenek a gyerekeknek a térbeli gondolkodásban, a tárgyak pozícióinak és a mozgásuknak az értelmezésében és a kézügyesség fejlesztésében. A társasjátékokban különböző problémákat kell megoldaniuk, mérlegelniük, kereskedniük, tervezni és döntést kell hozniuk. A társasjátékok lehetőséget adnak az együttműködésre, a kommunikációra és fejleszti a csapatban való gondolkodást. A játékokon keresztül a gyerekek kifejezhetik az érzelmeiket. Az érzelmek megértése és kezelése fontos készség a személyes és társas kapcsolatokban való sikeres részvételhez.
Hogyan fejlesztik a játékok az idegrendszeri fejlődési problémával küzdő gyermekeket?
A játékok hasznosak lehetnek az idegrendszeri fejlődési problémákkal küzdő gyermekek számára. Szórakoztató és interaktív módon fejleszthetik azokat a készségeket, amelyekre szükségük van az idegrendszeri fejlődési problémáikkal való sikeres megbirkózáshoz.
A kockázatmentes vágó- és ragasztó játékok, a homokozó játékok és a gyurmázás segítik a finommotorikus készségek, a koordináció és az izomtónus fejlesztésében. A GONGE készségfejlesztő játékai segíthetnek a mozgásterápiában, amely a fizikai állapot javítására és az érzékelési képességek fejlesztésére összpontosít. A memóriakártyák és a szövegértési játékok segíthetnek a figyelem és a memória fejlesztésében, amelyek sok gyermek számára nehézséget okozhatnak. A társasjátékok segíthetnek a szociális készségek, az együttműködés és a kommunikáció fejlesztésében. Az éneklés, a táncolás, a rajzolás és a festés is lehetővé teszik a gyermekek számára az érzékelési és mozgási készségek fejlesztését.
A játékok a gyerekkor fontos részét képezik, hiszen nem csak fantasztikus, felejthetetlen élményeket adnak az apróságnak és a szülőknek egyaránt, de nagyban hozzájárulnak a gyermek fejlődéséhez is. Fontos, hogy már egészen kicsi korban dobjátok fel a közös pillanatokat babajátékokkal. Ovis korban már többféle, izgalmas játékkal játszhatnak a gyerekek: megjelennek a játékautók, a készségfejlesztő játékok, az építőjátékok, fajátékok, a logikai és ügyességi játékok. A gyerekek ebben a korban imádják a szerepjátékokat, a játékfigurákat, játékbabákat. Ha pedig az egész családot be akarjátok vonni a közös időtöltésbe legkisebbektől a legidősebbig, szerezz be egy szuper társasjátékot vagy kártyajátékot.
Top termékeink
Blog

Hangos könyvek | A gyermekfejlődés varázslatos eszközei
A modern technológia által kínált újabb és hatékonyabb módokon felfedezzük a tudást és szórakozást, a hangmodulos könyvek egyre inkább előtérbe kerülnek. Azonban a hangos könyvek nem csak kiváló szórakozást nyújtanak, hanem rendkívül pozitív hatásokkal is járhatnak az egyéni fejlődésre és tanulásra nézve. Frumné Braxa Elizabeth górcső alá vette néhány hangmodulos könyvünket, melyeket nagy szeretettel ajánl […]

Mesevilág | Egy ovis mesés napirendje
Korán reggel ébredtem, nyitós vagyok, a héten Én fogadom a korán érkező gyerekeket. Egy átlagos nap ez is. Gyorsan összekészülődöm. Már már rutinszerűen. Előző este kigondoltam mit vegyek fel. Jó és rosszidő esetére is készültem. Első jó tanácsom szülőknek: Válasszanak ki együtt este olyan ruhát gyermekeikkel, amit az másnap örömmel, vitatkozás nélkül vesz fel. Kukkantsunk rá az […]

A gyermeki kíváncsiság | 5 tipp, hogy tartsd fent az érdeklődést
A kíváncsiság és az életen át tartó tanulás fejlesztése gyermekeinkben nem csak az iskolai teljesítményüket javítja, hanem hosszú távon is segíti őket abban, hogy nyitott szemmel és felfedező szellemmel járják végig az életüket. Természetes dolog a gyermeki kíváncsiság, és gyakran azt tapasztaljuk, hogy gyerekeink mindenre kíváncsiak a körülöttük lévő világgal kapcsolatban. A gyermeki kíváncsiság fontos […]

Rugalmasság fejlesztése gyermekünknél
A modern világ gyors változásokkal és kihívásokkal teli, így elengedhetetlen, hogy gyermekeink rugalmasak legyenek az élet minden területén. A rugalmasság lehetővé teszi számukra, hogy alkalmazkodjanak a változásokhoz és megtanulják, hogyan álljanak helyt az élet kihívásaival szemben. Hogyan fejleszthetjük ezt az értékes tulajdonságot gyermekeinkben, és miért olyan fontos a jövőjük szempontjából? Mi is az a […]

Iskolakezdés | Mire van szüksége az első osztályba induló gyereknek?
Az iskolakezdés izgalmas időszak mind a gyermek, mind a szülők számára. Az első osztály megkezdése igazi mérföldkő, amely új lehetőségekkel és kihívásokkal jár. Gyermekednek szüksége van a megfelelő felkészültségre és eszközökre ahhoz, hogy sikeresen indulhasson el az iskolába vezető úton. Ebben a cikkben megvizsgáljuk, mire van szüksége az első osztályba, iskolába készülő gyereknek. Nem csak a megfelelő környezet kialakítása meghatározó, hanem az érzelmi támogatás is meghatározó szerepet játszik ebben az időszakban.